Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Yağlıdere’de Görkemli Festival

1 yıl önce
Yağlıdere’de Görkemli Festival için yorumlar kapalı
624 kez görüntülendi

Yağlıdere’de Görkemli Festival
Reklam

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan Buları Yaylası Taflan Şenliği’nin bu yıl 18’incisi organize edildi. Çok yoğun katılımın olduğu şenlikte binlerce vatandaş yöresel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla horon tepip, karşılama oynadı ve doyasıya eğlendi.

İki gün süren Buları Yaylası Taflan Şenliği, güzel görüntülere, birlik ve beraberliğe sahne oldu. Şenliğe Giresunspor’un önde gelen taraftar gurupları Marmaralı Çotanaklar ve Genç Çotanaklar Kumyalı Gurubu da apayrı bir renk kattı. Çotanaklar, meşaleler, havai fişek gösterileri ve tezahüratlarla Buları Yaylası’nda Giresunspor şov yaptı.

ŞAHİN; “CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yağlıdere Belediyesi öncülüğünde düzenlenen şenliğe yurt içinden ve yurt dışından çok önemli isimlerde katıldı. Bu isimlerden biri de Amerika Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin oldu.

Şahin şenlikte yaptığı konuşmada, “Bugün burada hemşehrilerimizle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Amerika’da yaşayan Topal Osman’ın evlatlarının Giresun’daki yaşayan Topal Osman’ın evlatlarına selamlarını getirdim. Bizler bu gibi benzer programları Amerika’nın göbeğinde dünyanın başkenti New York’ta yapıyoruz. Yüce Türk milletinin bir araya gelmesi için daima birlik daima güçlü Türk milleti için her türlü fedakârlıklara katlanıyoruz. Bugün burada bu birlik ve beraberliği gördüm. Yağlıdere, Espiye ve bütün Giresun burada hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İBAŞ; “ULUSAL BİR ŞENLİK HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş da, “Buları Yaylası Taflan Şenliğini yerel şenlikten daha ziyade ulusal bir şenlik haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Göreve seçilmelerinin ardından ilk defa Buları Şenliğini düzenlediklerini söyleyen İbaş, “Hatalarımız olduysa herkesten özür diliyoruz. Önümüzdeki seneden itibaren Buları Yaylası’nda konaklama ve misafirleri ağırlama konusunda eksiklikleri gidermeyi hedefliyoruz. Buları Şenliğini yerel şenlikten ziyade ulusal bir şenlik haline getirmek için hep berber elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yağlıdere sınırları içinden Ömerli’den Emeksen’e kadar bütün kardeşlerimiz ve dostlarımız soğuk demeden otlarını biçmesi gerekirken fedakârlık yapıp buraya geldiler. Bizler de sizin bu emeğinizi ve fedakârlığını vermeye çalışacağız. Bizlerden bir isteği ve talebi olan herkese kapımız açık. Bizler sizlerin temsilcisiyiz. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde her zaman yanımıza gelebilirsiniz. Önümüzdeki hafta Pazartesiden itibaren fındık hasadı başlayacak. Fındık hasat mevsimi hepimize hayırlı uğurlu olsun. Yüce Mevla’m Türk milletinin birlikteliğini daim eylesin” dedi.

İbaş, İstanbul, Kocaeli, Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafından şenliğe gelenlere ve bu şenliğin düzenlenmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık