Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

GİRESUN TEKNOPARK RESMEN KURULDU

2 yıl önce
GİRESUN TEKNOPARK RESMEN KURULDU için yorumlar kapalı
305 kez görüntülendi

GİRESUN TEKNOPARK RESMEN KURULDU
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan karar ile Giresun 2.OSB içerisinde yaklaşık 10 dönümlük alan “Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi” (Teknopark) olarak hizmet vermeye başlayacak.

Konu hakkında bir açıklama yapan Giresun Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun “Teknoparklar, Üniversite-Sanayi iş birliği ile kuruldukları bölgelerde sanayinin gelişiminin desteklenmesi, sanayi kollarının güçlendirilmesi, yenilikçi çalışmaların yürütülmesi, her alanda verimliliğin artırılması, eğitimin girişimciliğe yönelmesi ve rekabet gücünün ulusal ve uluslararası düzeyde artırılması amacıyla kurulmaktadır” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun; “Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde oluşturulacak ARGE alanları ve ofisleri ile teknoloji geliştirme çalışmaları yapan şirketler kurulacaktır” dedi.

“Burada başta üniversitemiz akademisyenleri olmak üzere bütün bilim insanları şirket kurabileceklerdir” diyen Rektör Coşkun, “Bu Teknoparklar; akademisyen ve sanayicilerimizin girişimcilik reflekslerinin artmasıyla Giresun’umuza ve bölgemize önemli katkılar sunacaktır.

Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (Teknopark) kurulacak şirketlerin birçok avantajlı yanları bulunmaktadır. Bunlardan belki de en önemlilerinden birisi şirketler belli alanlarda çeşitli vergi muafiyetlerinden yararlanmaya hak kazanacaklardır” şeklinde devam eden Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Teknoparkların, sadece üniversite ve sanayicilere avantaj sağlamayacağına, buralarda açılacak şirketler vasıtasıyla nitelikli iş gücünü artıracağına ve istihdama çok önemli katkılar sunacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir bu TEKNOPARK’ın kurulması için takım çalışması ruhu ile yoğun çaba sarf ettiklerini, birçok görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, emeği geçenlere teşekkür ederek, şunlara yer verdi; “Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize çok önemli katkılar sunacağına inandığımız TEKNOPARK’ın öncelikle bilim camiasına, Giresun’umuza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık