Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ZİRAAT ODALARI HEMFİKİR

2 yıl önce
ZİRAAT ODALARI HEMFİKİR için yorumlar kapalı
261 kez görüntülendi

ZİRAAT ODALARI HEMFİKİR
Reklam

Fındıkta verim artışı için ziraat odalarına işbirliği çağrısı yapan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç’e bir yanıtta Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu’ndan geldi. Koordinasyon Kurulu Başkanı Yaman, fındık konusunda ziraat odalarının bir bütün ve aynı düşünceye sahip olduğunu kaydetti.

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç’in ziraat odaların yapmış olduğu işbirliği çağrısını samimi bulmadıklarını, ihracatçıların önce üreticilere karşı samimi olmalarını istedi. Yaman yaptığı açıklamada, söz konusu fındık ve fındık üreticisi olunca ziraat odalarının aynı dili konuşarak, yanı düşünceye sahip olduğunun altını çizdi. Yaman, fındık üreticisinin alın teri mücadelesini veren ziraat odalarını dün sadece rekolte miktarlarını düşük göstererek, fiyatla ilgili konuşmakla suçlayanların bugün sudan çıkmış ak kaşık postuna bürünmeye çalıştığını ifade etti.

İhracatçıların asıl derdinin Toprak Mahsulleri Ofisi’nin stoklarında bulunan fındık olduğunu vurgulayan Yaman, “geçen sene sezon başında 640 bin ton fındık rekoltesi var diye açıklama yapanlar bugün ürün bulamaz hale geldi. Rekolte dedikleri gibi çıkmadı. Şimdi TMO’nun stoklarını ucuza kapatmak için TMO’nun kapılarını aşındırmaya başladılar. Sonrada çıkıp üreticiye ve piyasaya şirin görünmek ve amaçlarına ulaşmak için ziraat odalarına işbirliği çağrısı yapıyorlar. Samimiyet bunun neresinde? fındık verim artırımı bunun neresinde? Verim verim diyeceksiniz, düzenlediğiniz toplantılara bir üretici dahi davet etmeyeceksiniz. Paydaşlarınızla bir masa etrafına toplanıp fındıkta verim artıracaksınız. Sonrada çıkıp, ziraat odalarını vizyonsuzlukla suçlayacaksınız. Kimin vizyon sahibi ve samimi olduğu açık ve net ortada. Derdiniz, fındıkta verim artırımı ve üretici ise biraz samimiyet” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık