Gurbette Giresun
ANASAYFA RÖPORTAJ GALERİ VİDEOLAR REKLAMLAR ANKETLER ARAMA RSS İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
DESTEKLENENLER
'Hedefim Giresun lobisi'

'Hedefim Giresun lobisi'

Tarih 07 Kasım 2013, 03:50 Editör Atak Ajans

Ak Parti Giresun Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Akten, Giresun'un menfaatleri için ne pahasına olursa olsun birlik ve beraberlik oluşumunu sağlamak istediğini belirterek Giresun'da lobi faaliyetleriyle düzenli olarak yerel yönetimler şurası oluşturacağını ifade etti.

Ak Parti Giresun Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Akten, Giresun halkının kandırıldığını ifade ederek, yüz bini aşkın insanın gelişmiş, modern, adından övgüyle söz edilen , yaşanabilir, yol , ulaşım, trafik sorunu olmayan bir şehir isterken maalesef göz boyama işleriyle kandırıldığını ifade etti.

Ak Parti Giresun Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Akten, Ak Parti Giresun İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulunarak hedeflerini açıkladı ve Giresun’un hak ettiği yerlerde olmadığını ifade etti.

Giresun' u ileriye götürecek değil gündelik işler yapıldığını ifade eden Akten, “Seçim vaadinde verilen sözler unutulmuş, projeler yok olmuştur. Gelecek düşünülmeden eksik ve hatalı şekilde otoparksız Atapark ve vaat edilenden farklı cadde,  itfaiye binası birde yetersiz ve yeri yanlış olan balıkçı yeri yapılmıştır.  Bunlar çok daha iyi yapılmalıydı.

Görsellikle Giresun düzelmez. Diğer mahalle, cadde ve sokaklar delik deşik perişan durumdadır. Maalesef rutin hizmetler dahi eksik yapılmaktadır. 5 yılda belediye 30 trilyon borçlandırılmış, en değerli  arsalar satılmış, yukarıda saydıklarım hariç ama gözle görülür hiç bir yatırım ortada yoktur. Çünkü belediye kötü yönetilmekte, müteahhidi ve tutarı bile asılmaya cesaret edilemeyen tabelasız işler yapılmakta, halkımız borçlandırılmaktadır” dedi.

AKTEN PROJELERİNİ AÇIKLADI

Giresun'un hak ettiği belediyecilik anlayışına ihtiyacı olduğunu ifade eden Akten projelerini ise şu şekilde sıraladı, “Giresun'un menfaatleri için ne pahasına olursa olsun birlik ve beraberlik oluşumunu sağlamak.  Giresun lobisi ve düzenli olarak yerel yönetimler şurası oluşturmak.

10 Yıllık mastır plan hazırlayarak " 2023 Vizyonu" oluşturmak, uygulamak, uygulatmak.

Ekonomi  ve ticaretin gelişimi için, yatırım ve yatırımcıya destek birimi, arazi temini, acil iş gücü eğitimi, alt yapı hazırlanması, yeni ticaret ve sanayi alanları yaratılması, meslek ihtisas bölgeleri, meslek ve teknik beceri kursları, yatırımcı daveti.

İmar - kent-ulaşım hizmetleri alanında Acil kentsel dönüşüm (Hükümet ve özel sektör işbirliği)

Şehir genişletme ve ucuz arsa temini. Modern şehir imar planı. Trafik acil eylem planı. Otoparklar. kavşak, geçit projeleri, yoğunluk azaltma. Kentin simgesi olacak işyeri projeleri. Yeni ana arterler açılması,

Kültür - sanat - spor – eğitim alanında Amatör spor branşlarına acil destek projesi, Okullar ve aile birlikleri ile yüksek işbirliği, Sosyal tesisli döner kule projesi, Türkiye' de ilk "Giresun Şehitliği"

Kadın, genç ve özürlüler için yaşam merkezleri, Kültür merkezleri ve sosyal tesisler, Gıda bankacılığı sistemi, Evde bakım hizmeti - Şefkat evleri, Para ve insan giriş sağlayacak dost şehirler projesi,

Belediye hizmetleri olarak Merkez ve her mahallede e- beyaz masa iletişim sistemi, Çözüm merkezi, Mezarlık bilgi sistemi, Mesaj ve sorgulama sistemi.

Yeraltı çöp sistemi, Kendi elektriğim projesi, Yeni rekreasyon alanları,  Şehir içi ağaçlandırma,  Sahil düzenleme projesi.”

Bu haber 1333 defa okunmuştur.


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi & Siyaset

ERDOĞAN'A 300 LİRA YATIRDI

ERDOĞAN'A 300 LİRA YATIRDI Giresunluların Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a maddi, manevi desteği tam

'ERDOĞAN'A OY YOK!'

'ERDOĞAN'A OY YOK!' 5 partiden ortak deklarasyon
Zahidem neredesin?10 Temmuz 2014

ANKET

DEMİRYOLU KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Atak Ajans
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi